Sunday, September 9, 2012

Review: Tajný kruh

Název série: Tajný kruh
Díl: První
Autor: L.J.Smith
Vydavatel: CooBoo
Vydáno: 2011
Stran: 230


Anotace:
První díl nové trilogie od autorky populárních Upířích deníků! Cassie je donucena se přestěhovat ze slunné Kalifornie do ponuré Nové Anglie a stále touží po svém starém životě. A to přesto, že cítí zvláštní spřízněnost s hrozivou skupinkou teenagerů, kteří terorizují její školu. Po zasvěcení do klanu čarodějek, které už po staletí ovládají New Salem, se stává součástí Tajného kruhu, opojného a smrtelně nebezpečného zároveň.

Četla jsem: 1 den

...


Hm.. Jako první bych napsala, že je to rozhodně lepší než upíří deníky. Celkem rychle jsem to přečetla a je to spíše takové oddechové čtení. Stránek to taky nemá moc.. Jen 230 takže za jeden den byste to měli mít
 přečtený. Myslím, že to měla být trilogie, ale už se dopisují další díly nebo tak. Podle knížky byl udělaný i seriál, kretý má jen 1. sérii a další série už se nechystají. Jako první jsem viděla seriál a myslela si, že to nebude jak u TVD, že knížka a seriál mají uplně jiý děj. Hned po pár stránkách jsem, ale zjistila, že se to taky dost liší od seriálu. No je škoda, že seriál už nebude, protože končil docela zajímavě a vypadalo to, že to bude pokračovat. Co mě nejvíc uduivilo bylo to, že v knížce je tajný kruh větší než v seriálu a , že Melissa v sirálu se v knížkách vůbec neobjevuje.

Cassie

Byla mi hned od začátku sympatická. Je to úplně jiná postava než Elena v TVD. Není to taková ta americká střední princezna, kterou všichni ve škole milují. Cassie je spíše taková tichá,stydlivá dívka, která se přestěhovala do městečka plného čarodějek a čarodějníků, o čemž ale nemá vůbec ponětí. 
Kromě Cassie se tam o jiných postavách moc nedozvíme. Doufám, že se to v dalších dílech změní.

Celkově se mi knížka dá se říct líbila, přečetla jsem ji za jedno odpoledne a určitě si budu chtít přečíct další díly a dozvědět se co bude dál. Knížce bych celkově dala 3.5 hvězdičky.

Zdroj: Obálka & anotace: bux.cz, obrázky: google.com

No comments:

Post a Comment