Wednesday, June 27, 2012

Waiting on Wednesday (1)

Waiting on Wednesday je meme pořádané blogem Breaking the Spine. Jeho náplní je vybrat jednu knihu, kterou byste si chtěli přečíst.

If I Stay
Gayle Forman
Anotace:
Moderní příběh pro mladé dívky a ženy. Šestnáctiletá Mia, talentovaná cellistka, jede s celou svou rodinou na výlet, když do nich narazí auto. Mia se vzbudí a nic necítí, jen vidí své mrtvé rodiče – a nakonec samu sebe. Její tělo je v kómatu, ale ona sama může vidět a slyšet vše, co se kolem děje. Skrze její vzpomínky pomalu odkrýváme její dětství, poznáváme její rodinu i jejího kluka Adama, se kterým sdílela lásku k hudbě. Pohnutý příběh citlivě mapuje duši dospívající dívky, která je nakonec postavena před těžké rozhodnutí – odejít, anebo zůstat.

Už nějakou dobu přemýšlím, že bych si zkusila přečíst nějakou knížku v angličtině, tak jsem zapátrala a tady ta mě zaujala. Už jsem si ji i objednala a jen čekám až dorazí :). Doufám, že to zvládnu celé přečíst, angličtina mě baví a snad i jde ;D, ale stejně se bojím, že to nedočtu. Zatím jsem si na internetu přečetla pár stránek a zatím tomu aji rozumím. No uvidí se... :)

No comments:

Post a Comment